Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Dětská skupina Sdružeňáček

Dětská skupina Sdružeňáček sídlí přímo v areálu krnovské nemocnice – v Pavilonu I. Disponuje maximální kapacitou 24 míst. Provozní doba je stanovena v rozsahu pondělí až pátek 6:00 – 16:30.  Poskytuje předškolní vzdělávání především dětem zaměstnanců SZZ Krnov. Rodičům z řad zdravotníků a dalších pracovníků nemocnice je tak v podobě tohoto zaměstnaneckého benefitu umožněno lépe sladit pracovní a rodinný život.  


SZZ Krnov patřilo mezi první zaměstnavatele na Krnovsku, kteří se rozhodli provozovat vlastní předškolní zařízení. V roce 2013 získala nemocnice na vznik zařízení finance prostřednictvím Operačního programu MPSV Lidské zdroje a zaměstnanost. 


K dispozici je šatna, vhodné zdravotně technické zázemí, dobře vybavená prostorná herna, odpočinkové i jídelní prostory, výdejna stravy a zázemí pro personál. Součástí je také oplocená zahrada s herními prvky. S dětmi pracují pedagogové podle vzdělávacího programu, jehož náplň děti postupně, soustavně a cílevědomě připraví na další stupně vzdělávání. Důraz je kladen zejména na individuální přístup k dítěti, samozřejmostí je úzká spolupráce s rodiči. Dětská skupina si klade za cíl, aby každé dítě prožilo aktivní a šťastné dětství v kolektivu vrstevníků v láskyplném prostředí. 

 

Kontakty: