Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

O nemocnici

Krnovská nemocnice zajišťuje péči o pacienty z Krnovska, Bruntálska, Jesenicka a části Opavska. Je součástí Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, p.o., jehož zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Mimo samotné nemocnice v Krnově pod SZZ Krnov spadá také nemocnice Město Albrechtice, pracoviště Dvorce, plicní ambulance v Bruntále a Jeseníku, i zubní ambulance v Břidličné, Horním Benešově, Krnově a Vrbně pod Pradědem. V jejím čele stojí od roku 2008 chirurg MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Poskytuje péči na 24 odděleních a v 38 odborných ambulancích. Řada oddělení je nadregionálního významu a vybavením i týmem pracovníků se vyrovná mnohem větším institucím. K dispozici je 532 akutních i následných lůžek25 sociálních lůžek. Provozuje také ústavní lékárnu, lékárnu pro veřejnost a disponuje vlastní přepravou pacientů.

SZZ Krnov patří mezi stabilní a perspektivní zaměstnavatele v regionu, v současnosti zaměstnává téměř 900 pracovníků. Velkou devizou je ekonomická stabilita nemocnice, pravidelná modernizace jednotlivých pracovišť a další rozvoj celého zařízení.

Vize a poslání nemocnice:

Krnovská nemocnice je zařízením s lidským přístupem k pacientům a přívětivou atmosférou. Respektujeme přání a názory pacientů a jejich blízkých. Klade si za cíl neustále zvyšovat svou profesionalitu a být institucí uznávanou laickou i odbornou veřejností. Sleduje nejnovější trendy a zakládá si na moderním vybavení svých oddělení i ambulancí. Snažíme se nestát na místě, rozvíjíme spektrum péče a zajímáme se o inovace a další možnosti zlepšení zdravotní a ošetřovatelské péče o pacienty i jejich blízké.

 

Akreditace a certifikáty:

Krnovská nemocnice jako jedna z prvních v ČR získala akreditace, a to už v roce 2007. Pravidelně obhajuje také certifikát kvality a bezpečí poskytované péče.

Aktuálně je držitelem akreditace pro vzdělávání lékařů v těchto oborech:

 

Získané certifikáty

AKREDITACE:

          

 

CERTIFIKÁT KVALITY A BEZPEČÍ:

 

 

BABY-FRIENDLY PORODNICE

 

CERTIFIKÁT SPOKOJENÁ RODIČKA – PŘIROZENÝ POROD V PORODNICI

         

   

 

HCI: NEJLEPŠÍ NEMOCNICE

     

       

 

ISO 13485: POSKYTOVÁNÍ SLUŽEB CENTRÁLNÍ STERILIZACE

   

 

DALŠÍ OCENĚNÍ A CERTIFIKÁTY:

   

 

Spolupracujeme

 

   

Hlasuj v anketě
nejlepší nemocnice
roku 2024