Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

O nemocnici

Krnovská nemocnice zajišťuje péči o pacienty z Krnovska, Bruntálska, Jesenicka a části Opavska. Je součástí Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov, p.o., jehož zřizovatelem je Moravskoslezský kraj. Mimo samotné nemocnice v Krnově pod SZZ Krnov spadá také nemocnice Město Albrechtice, pracoviště Dvorce, plicní ambulance v Bruntále a Jeseníku, i zubní ambulance v Břidličné, Horním Benešově, Krnově a Vrbně pod Pradědem. V jejím čele stojí od roku 2008 chirurg MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Poskytuje péči na 24 odděleních a v 38 odborných ambulancích. Řada oddělení je nadregionálního významu a vybavením i týmem pracovníků se vyrovná mnohem větším institucím. K dispozici je 532 akutních i následných lůžek25 sociálních lůžek. Provozuje také ústavní lékárnu, lékárnu pro veřejnost a disponuje vlastní přepravou pacientů.

SZZ Krnov patří mezi stabilní a perspektivní zaměstnavatele v regionu, v současnosti zaměstnává téměř 900 pracovníků. Velkou devizou je ekonomická stabilita nemocnice, pravidelná modernizace jednotlivých pracovišť a další rozvoj celého zařízení.

Vize a poslání nemocnice:

Krnovská nemocnice je zařízením s lidským přístupem k pacientům a přívětivou atmosférou. Respektujeme přání a názory pacientů a jejich blízkých. Klade si za cíl neustále zvyšovat svou profesionalitu a být institucí uznávanou laickou i odbornou veřejností. Sleduje nejnovější trendy a zakládá si na moderním vybavení svých oddělení i ambulancí. Snažíme se nestát na místě, rozvíjíme spektrum péče a zajímáme se o inovace a další možnosti zlepšení zdravotní a ošetřovatelské péče o pacienty i jejich blízké.

 

Akreditace a certifikáty:

Krnovská nemocnice jako jedna z prvních v ČR získala akreditace, a to už v roce 2007. Pravidelně obhajuje také certifikát kvality a bezpečí poskytované péče.

Aktuálně je držitelem akreditace pro vzdělávání lékařů v těchto oborech:

 

Získané certifikáty

 

                             

 

                        

 

               

               

                   

                   

             

 

Spolupracujeme