Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Sofie je prvním miminkem roku 2024 narozeným v krnovské porodnici

Sofie je prvním miminkem roku 2024 narozeným v krnovské porodnici

Místo silvestrovských oslav čekala Marii Bartošovou a jejího partnera Daniela Valentu cesta do krnovské porodnice. Na Nový rok se už ve 2:45 mohli radovat z krásné dcery Sofie, která se tak stala prvním miminkem okresu Bruntál pro rok 2024.

Maminku jsme v porodnici přijali po dvaadvacáté hodině, porod se neobešel bez drobných komplikací, ale maminka vše zvládla na výbornou. Sofie při narození měřila 44 centimetrů a vážila 2140 gramů,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení SZZ Krnov MUDr. Jozef Pitoňák, Ph.D., MBA.

Že bude malá Sofinka prvním dítětem okresu Bruntál, rodiče netušili. „Termín porodu jsem měla stanovený na 7. ledna. Večer mi ale najednou začaly bolesti, tak jsem si dala vanu, a pak už události dostaly spád. Porod byl náročný, ale velmi mi pomohl partner i všichni z porodnice. Moc všem děkuji,“ podělila se o první dojmy šťastná maminka.

Sofinka je naše první miminko. Dlouho jsme si mysleli, že to bude kluk, ale když se potvrdila holčička, na jménu Sofie jsme se shodli rychle. Nedávno jsme se přistěhovali do Václavova u Bruntálu, bydlíme teď ve dvougeneračním domku, společně s mojí maminkou. Sofinka tak bude mít blízko i k babičce,“ doplnil tatínek malé Sofie, Daniel Valenta.

Vedení Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov Sofii i její rodině přeje do života hodně zdraví, šťastných chvil a úspěchů.

 

Foto 1, 2 – První miminko roku 2024 bruntálského okresu na sebe nenechalo dlouho čekat. Malá Sofie se narodila před třetí hodinou ranní.           Foto: Květa Urbánková

 

BcA. Květa Urbánková, DiS.

tisková mluvčí SZZ Krnov

703 450 287

Další tiskové zprávy