Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Sestřička krnovské nemocnice uspěla v anketě osobnost města Krnova

Sestřička krnovské nemocnice uspěla v anketě osobnost města Krnova

V prestižní anketě Osobnost města Krnova roku 2023 uspěla zdravotní sestra krnovské nemocnice Lenka Vaculová. Nominována byla v kategorii humanita. Svým příběhem oslovila široké okolí a tak 27. května z rukou starosty města Krnova Tomáše Hradila převzala za mohutného potlesku v Koncertní síni sv. Ducha CENU VEŘEJNOSTI.

Lenka Vaculová působí v krnovské nemocnici jako všeobecná sestra na chirurgicko-urologickém oddělení. I přes své náročné povolání si našla čas, aby se jako dobrovolnice zapojila do projektů, které pomáhají. Díky jejím aktivitám se veřejnost dovídá o charitativních projektech, jako jsou Kavárna života nebo Sanitka přání. Projekt Kaváren života podporuje vznik kaváren v různých nemocnicích, aby zpříjemnily pacientům čekání na ošetření. Smyslem projektu Sanitka přání je poskytnout imobilnímu pacientovi v terminálním stadiu nemoci možnost rozloučit se s lidmi nebo s oblíbeným místem, které se pro něho stalo nedostupné. V krnovské nemocnici se Lenka Vaculová stala tváří nové ambulance cévních vstupů, která funguje od března 2024.

„Už jen to, že si někdo našel čas a dal si práci vyplnit nominační formulář, mě příjemně zaskočilo a potěšilo. Protože ve všem, co dělám, jsem součástí týmu, beru toto ocenění jako poctu všem zdravotním sestrám. Ocenění si zaslouží každý člověk, který jakékoliv povolání dělá s láskou a pokorou,“ vyznala se ve svém medailonku sestřička a dobrovolnice Lenka Vaculová. Při přebírání ceny poděkovala také rodině, která je pro ni nejdůležitější osobní oporou.

Lenka Vaculová prozradila, že zejména práce v Charitě Krnov v oboru domácí péče byla pro ni „srdeční záležitost“. „Domácí péče mi dává smysl, ovlivnila moje vnímání a pohled na spoustu věcí. To co umím, a své zkušenosti, jsem chtěla nabídnout dál. Uvědomila jsem si, že kolem nás jsou také lidé, kteří se v určitých oblastech neorientují a potřebují pomoc. Pro mě má přidanou hodnotu, když jsou ti kolem spokojení a když někomu aspoň trošku zlepšíte den. Velké plány nemám, jen se těším na další společnou cestu s lidmi, které mám kolem sebe,“ představila svou motivaci osobnost Krnova Lenka Vaculová.

Ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA, který byl v minulosti také v této anketě oceněn, poblahopřál kolegyni k úspěchu. „Sestřička Lenka je nesmírně pracovitý a navíc stále pozitivně naladěný člověk. Oceňuji nejen její práci v našem týmu, ale také veškeré aktivity, kterým se věnuje. Je skvělé, že dokáže důležitou práci sester propagovat díky sociálním sítím u široké veřejnosti. Za vedení nemocnice jí přeji řadu dalších úspěchů v osobním i profesním životě,“ sdělil ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Starosta Krnova Tomáš Hradil zavzpomínal, jaké obavy provázely vyhlašování cen Osobnosti roku, když před pár lety nastupoval na radnici. „Byly to obavy, zda se nám i v dalších letech podaří najít dostatečné množství osobností. Mám obrovskou radost, že pomyslná studnice osobností města Krnova nevysychá. Na seznamu nominovaných a oceněných jsem našel osobnosti, kterých si nesmírně vážím. Chtěl bych vám poděkovat, jak reprezentujete naše město. Jste velkou inspirací pro nás i pro příští generace Krnovanů,“ dodal při slavnostním ceremoniálu Tomáš Hradil.

 

O titulu Osobnost města Krnova roku 2023 rozhodly odborné komise. Hlasy veřejnosti rozhodly o Ceně veřejnosti. Ocenění převzali:

Kamil Trávníček, ředitel ZUŠ Krnov (Osobnost města Krnova roku 2023, vítěz kategorie Výjimečný počin),

Oddíl zápasu TJ Lokomotiva Krnov (vítěz kategorie Sport),

Radim Zielonka, katolický kněz (vítěz kategorie Humanita),

Leopold Matela, zakladatel rodinné firmy Vemat (vítěz kategorie Podnikání, rozvoj a inovace),

Dalibor Zlomek, popularizátor krnovské historie (vítěz kategorie Kultura),

Markéta Mylková, učitelka matematiky a přírodopisu v ZŠ Janáčkovo náměstí (vítězka kategorie Vzdělávání),

Lenka Vaculová, zdravotní sestra a dobrovolnice (Cena veřejnosti).

 

 

Další tiskové zprávy
Hlasuj v anketě
nejlepší nemocnice
roku 2024