Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Krnovská nemocnice popřála vše nejlepší nejstaršímu muži Krnova

Krnovská nemocnice popřála vše nejlepší nejstaršímu muži Krnova

V jedinečný den se proměnilo zdánlivě obyčejné úterý 21. února. V jídelně krnovské nemocnice
si jako obvykle vyzvedával svůj oběd Antonín Šustek. Ten ale právě tento den oslavil 100. narozeniny. Zástupci nemocnice i lékárny jubilantovi popřáli vše nejlepší a předali mu také dárky.

„Je až neuvěřitelné, v jaké kondici pan Šustek je. Nemohl jsem si nechat ujít příležitost popřát mu hodně zdraví, štěstí, spokojenosti a chuti do života,“ sdělil ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

I když datum narození obsahující rok 1923 je těžko k uvěření, sám oslavenec je stále vitální, plný síly a život bere s humorem. Drobný rituál si vytvořil i z pravidelných cest pro oběd. „Už to mám za ty roky spočítané, cesta od domu až do jídelny mi trvá přesně sedm minut. To se snažím dodržet, chodím pěkně svižně, žádné loudání. Je to pro mě velká výhoda, že si můžu každý den chodit pro obědy do nemocnice. Vaří tu moc dobře, pochutnám si a jídlo mi vystačí na celý den, mám to jako oběd
i večeři
.“

Nebýt sám, nezahálet, nekouřit

Recept na dlouhý život je podle pana Šustka prostý – spokojený rodinný život a nebýt sám. „To všecko zavinilo, že jsem měl takové partnerky, s manželkou jsem žil třicet roků a s druhou přítelkyní jsme spolu byli čtyřicet let. Člověk by neměl zůstat v životě sám. Jinou životosprávu jsem nedodržoval, na co jsem měl chuť, to jsem si dal. Ale všeho s mírou. A nikdy jsem nekouřil, kouření nejvíc zkracuje život. A mozek musí být pořád zaměstnaný, nesmíte ho nechat zahálet,“ má jasno pan Šustek.

Senior pochází z Luhačovic, v Krnově ale žije už 30 let, úctyhodných 65 let pracoval jako obuvník. Pomáhá mu nevlastní syn, těšit se může také z 16 vnuků a pravnuků. Gratulantů sice přijímá hodně, sám své narozeniny ale oslaví skromně, jen s nejbližšími – synem, zeťem a svou sestrou.

 

 

FOTO 1, 2, 3 – Rovných sto let oslavil pan Šustek, který si pravidelně vyzvedává obědy v jídelně krnovské nemocnice. K významnému jubileu a mnoho zdaru do dalších let mu popřál ředitel krnovské nemocnice a senátor MUDr. Ladislav Václavec, MBA.                              Foto: SZZ Krnov

 

FOTO 4, 5 -  Pana Šustka mají rádi v nemocniční lékárně. Proto jej při cestě z oběda vyhlíželi
a následně mu také poblahopřáli k jubileu.                                       Foto: SZZ Krnov

 

 

BcA. Květa Urbánková, DiS.

tisková mluvčí SZZ Krnov

703 450 287

Další tiskové zprávy