Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Chirurgické oddělení

Chirurgické oddělení

Základní informace

 • Jsme největší chirurgické zařízení na Bruntálsku a Krnovsku.
 • K dispozici odběrová místnost, rentgen, ultrazvuk, CT, mamograf, magnetická rezonance, zákrokový sálek a sádrovna s repozičním stolem.
 • Provádíme široké spektrum operačních výkonů
  o    bariatrické operace;
  o    proktologické operace;
  o    nádory prsu;
  o    cévní operace;
  o    operace trávicího traktu;
  o    traumatologické zákroky pohybového aparátu s využitím moderních operačních metod a osteosyntetických materiálů.
 • Jsme jedno z největších endokrinologických pracovišť na Moravě – specializujeme se na operace štítné žlázy.
 • Velký důraz klademe na rozvoj traumatologie a následné rehabilitace.
 • Úzká spolupráce s Centrálním a urgentním příjmem, oddělením urologie, RDG a ARO.
 • Jsme nositeli plné akreditace – umožňujeme postgraduální školení lékařů v plném rozsahu.
 • Lůžková část chirurgického oddělení se nachází ve 2. patře budovy A. Chirurgické ambulance jsou situovány v prostorách Centrálního a urgentního příjmu (budova A, vchod od vrátnice). 
Primář chirurgie
MUDr. Bronislav Sedláček
554 690 280 sedlacek.bronislav@szzkrnov.cz
Vrchní sestra
Vítězslav Zubrvalčík
554 690 281 zubrvalcik.vitezslav@szzkrnov.cz
JIP chirurgie
Aseptická chirurgie
Mezoseptická chirurgie
Chirurgická ambulance
Cévní poradna
Mamologická poradna
Poradna plastické chirurgie
Proktologická poradna a poradna po operacích trávicího traktu
Stomická poradna
Traumatologická poradna

důležité informace

K plánovaným příjmům na chirurgické oddělení krnovské nemocnice se dostavte od 8:00 do 9:30 hodin. Hlaste se v přízemí hlavní budovy – okénko „plánovaný příjem“ vedle kartotéky.

Návštěvní hodiny

pondělí – pátek

15:00 – 16:30

víkendy a svátky

13:00 – 15:30

 

Více o oddělení

Charakteristika oddělení:

Ročně chirurgie provede přes 1500 chirurgických operací, což ji řadí mezi největší chirurgická zařízení na Bruntálsku. Oddělení je spjato s pracovištěm Centrálního a urgentního příjmu, které také zajišťuje chod chirurgických ambulancí a ambulance příjmové.

O pacienty pečuje tým složený z 9 lékařů, 33 sester a 13 ošetřovatelů (včetně sanitářů). K dispozici jsou 4 operační sály pro všechny operační obory.

 

Spektrum péče:

Lékaři chirurgického oddělení provádějí široké spektrum operačních výkonů počínaje břišní chirurgií pro nenádorové onemocnění, jako jsou operace kýly, slepého střeva, žlučníku, žlučových cest, žaludku, střev, sleziny.  Respektujeme volbu operatéra pacientem.

Velmi úspěšné je chirurgické oddělení v oblasti bariatrických operací sloužících k léčbě obezity. Zákrok se provádí laparoskopicky a spočívá ve zmenšení kapacity žaludku.  Proktologické operace (operace v oblasti konečníku) jsou prováděny nejmodernějšími metodami – např. operace hemoroidů metodou dle Longa, kdy pacient odchází po operaci následující den domů. Věnujeme se problematice onemocnění cév a jejich léčbě. Specializujeme se na léčbu onemocnění štítné žlázy. Provádíme operativu nádorů trávicího traktu, a to žaludku, tenkého a tlustého střeva. Poskytujeme komplexní péči o pacienty s onemocněním gastrointestinálního traktu s úzkou návazností na endoskopické metody.

 

Lůžková část:

K plánovaným příjmům na chirurgické oddělení krnovské nemocnice se dostavte od 8:00 do 9:30 hodin. Hlaste se v přízemí hlavní budovy – okénko „plánovaný příjem“ vedle kartotéky.

Lůžková část chirurgického oddělení je rozdělena na multioborovou JIP operačních oborů (8 lůžek), chirurgii aseptickou (21 lůžek) a chirurgii mezoseptickou, jejíž část náleží pacientům urologie
(27 lůžek). Většina pokojů je 2- až 3lůžkových s vlastním sociálním zařízením a televizí. K dispozici jsou 3 nadstandardní pokoje s vlastním sociálním zařízením, TV a lednicí. Pobyt na nadstandardním pokoji si pacient hradí sám dle aktuálního ceníku (viz Dokumenty ke stažení).

 

Ambulantní část:

Chirurgický trakt je součástí centrálního a urgentního příjmu, nachází se v přízemí hlavní budovy. V nepřetržitém provozu zajišťuje péči o dospělé i dětské pacienty. Denně jsou zde v provozu
2 chirurgické ambulance, v nichž ročně lékaři ošetří přes 25 000 pacientů. V blízkosti ambulance se nachází odběrová místnost, rentgen, ultrazvuk, CT, magnetická rezonance, mamograf i zákrokový sálek a sádrovna s repozičním stolem. Bezprostřední blízkost urgentního příjmu umožňuje rychlou péči o závažné stavy.

Plánované kontroly a převazy - všední dny 7:00 – 11:00

Ambulantní zákroky – pátek na základě objednání.

Hospitalizace:

K přijetí na chirurgické oddělení se dostavte ve všední dny v čase 8:00 – 9:30. Hlaste se v přízemí hlavní budovy – okénko „Plánovaný příjem“ vedle kartotéky.

co s sebou k hospitalizaci

 • občanský průkaz
 • kartička pojišťovny
 • předoperační vyšetření
 • seznam pravidelně užívaných léků
 • osobní a toaletní potřeby
 • ručník
 • žínku
 • pyžamo
 • župan
 • přezůvky

S sebou nenoste šperky, cenné věci a větší obnos peněz! Děkujeme za pochopení.