Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Metabolické centrum

Endokrinologická ambulance neordinuje 23. – 24. 5. 2024.

Základní informace

  • Metabolické centrum se nachází v 1. patře budovy lékárny.
  • Některé z výkonů provádíme jako jediné pracoviště v MS kraji a jako jedni z mála v ČR.
  • Skládá se ze tří specializovaných ambulancí: endokrinologická, diabetologická, lipidová + osteologická

Primář
MUDr. Lukáš Burda
554 690 328 Burda.lukas@szzkrnov.cz
Vrchní sestra
Pospíšilová Petra
Endokrinologická ambulance
MUDr. Petr Ciemala
Diabetologická ambulance
MUDr. Miroslav Šuly
Lipidová a osteologická ambulance
MUDr. Lukáš Burda

Ordinační hodiny

Endokrinologická ambulance                    

Pondělí – pátek:

  • 7:00 – 11:00
  • 12:30 – 14:00

 

Diabetologická ambulance

Pondělí – pátek:

  • 7:00 – 11:00
  • 12:30 – 14:00

Více o ambulanci

Charakteristika ambulance:

Metabolické centrum vzniklo na začátku roku 2015 a tvoří ho endokrinologická a diabetologická ambulance. Některé z výkonů provádíme jako jediné pracoviště v MS kraji a jako jedno z mála pracovišť v rámci ČR.

Endokrinologická ambulance:

Poskytujeme komplexní péči o pacienty s endokrinními chorobami, metabolickými onemocněními skeletu a poruchami lipidového metabolismu. Zaměřujeme se zejména na onemocnění štítné žlázy, dále na léčbu onemocnění nadledvin, příštítných tělísek a poruchy hypothalamo-hypofyzárního systému. Léčíme také poruchy plodnosti, menstruačního cyklu, hirsutismus (zvýšené ochlupení po těle) u žen a gynekomastie (zduření prsní žlázy) u mužů.

Ambulance využívá sonografické vyšetření a veškeré dostupné metody a testy v endokrinologii. Dále provádí punkce pod sono-kontrolou všech útvarů na krku, a to zejména štítné žlázy, příštítných tělísek a uzlin. Jako jediné pracoviště v našem kraji provádí kromě punkce příštítných tělísek pod sonografickou kontrolou i sklerotizaci uzlů štítnice 96% alkoholem pod sonografickou kontrolou.

Lipidová a osteologická ambulance:

V rámci projektu MedPed, kde jsme zařazeni jako specializovaní pracoviště, se snažíme identifikovat pacienty s velmi vysokými hladinami cholesterolu a jiných lipidů, u kterých hrozí předčasné úmrtí
na kardiovaskulární choroby. Zajišťujeme, pokud je zájem ze strany pacienta, i genetické vyšetření jemu a jeho příbuzným. Včasná léčba u těchto pacientů dokáže velmi výrazně prodloužit život a snížit riziko kardiovaskulárních chorob, zejména infarktů myokardu a cévních mozkových příhod apod. Dále pečujeme o pacienty s metabolickým onemocněním skeletu, zejména osteoporózou.

Objednat se do endokrinologické ambulance mohou pacienti osobně během ordinačních hodin, pokud je vyšetření akutní, domlouvá ho odesílající lékař a v indikovaných případech pacienta ošetříme přednostně.

Diabetologická ambulance:

Zaměřujeme se na komplexní péči o pacienty se všemi typy cukrovky, včetně edukace. Nabízíme pacientům kontinuální monitoring glykémie, péči a léčbu komplikací spojených s diabetem. Kromě cukrovky se zaměřujeme i na zachycení přidružených chorob jako je dna, hypercholesterolémie, osteoporóza a onemocnění štítné žlázy. Edukace probíhá pod dohledem sester školených v péči
o diabetiky.

Objednání je možné osobně během ordinačních hodin. V případě akutního vyšetření domlouvá termín odesílající lékař, v indikovaných případech ošetříme pacienta přednostně.

Hlasuj v anketě
nejlepší nemocnice
roku 2024