Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Porodní asistentka krnovské nemocnice zvítězila v anketě Moravskoslezská sestra roku

Porodní asistentka krnovské nemocnice  zvítězila v anketě Moravskoslezská sestra roku

 

Osmý ročník prestižní ankety Moravskoslezská sestra 2023 zná své vítězky. V kategorii Porodní asistentka rozhodla odborná porota o vítězství Hany Kotučové z krnovské porodnice, která ve zdravotnictví pracuje 38 let.

„O své profesní dráze jsem měla jasno už na gymnáziu, kdy jsem chodila pomáhat do porodnice. Po studiích jsem si vyzkoušela různá pracovní zařazení (rizikové těhotenství, šestinedělí, porodní sál, operační sál, nebo ambulanci). Pomáhat maminkám zvládnout porod a přivádět děti na svět je tou nejkrásnější profesí. Ocenění si nesmírně vážím, ale chci říci, že práce v porodnici je vždy o týmové spolupráci, která v krnovské porodnici funguje na jedničku,“ sdělila vítězka kategorie Porodní asistentka Moravskoslezského kraje Hanka Kotučová.

Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči SZZ Krnov Šárka Tavandzi má z úspěchu kolegyně radost: „Hanka získala bohaté zkušenosti při opakovaných pracovních pobytech v Riyadh Military Hospital v Saudské Arábii, kde působila jako vrchní sestra na porodních sálech. Jejich odborných rad využili také scénáristé seriálu První republika. Osobně si na ní cením skutečnosti, že své znalosti předává mladším kolegyním, pro které je přísnou, ale citlivou a oblíbenou rádkyní.“

Ředitel krnovské nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA by nejraději ocenil všechny pracovité zdravotníky. „Hlavními cíli ankety je zvýšení společenské prestiže povolání zdravotních sester a poděkování za jejich práci. Nesmírně mě těší, že odborná porota i letos v jedné z pěti kategorií vybrala zdravotnici z naší nemocnice. Paní Kotučové, která je opravdu skvělá, ze srdce blahopřeji a děkuji za její práci. Musím ale říct, že ocenění si zaslouží každý zdravotník, který svoji práci dělá kvalitně a hlavně s lidským přístupem k pacientům,“ dodal ředitel a lékař Ladislav Václavec.

 

Do finále letošního ročníku Moravskoslezská sestra se probojovala v kategorii Paliativní péče vrchní sestra DIOP krnovské nemocnice Olga Kurečková. Vedení nemocnice jí děkuje za dlouholetou a příkladnou práci a blahopřeje k nominaci do finále ankety.

 

FOTO – Anketa Moravskoslezská sestra 2023 zná své vítězky. V kategorii porodních asistentek rozhodla odborná porota o vítězství Hany Kotučové z krnovské porodnice.               Foto Jiří Krušina

 

 

                                                                                             

Všechny aktuality