Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Klaunka z Balónkova vykouzlila úsměv na tváři pacientů krnovské nemocnice

Klaunka z Balónkova vykouzlila úsměv na tváři pacientů krnovské nemocnice

Milé překvapení čekalo na dětské pacienty krnovské nemocnice v úterý 1. srpna. Zapomenout na chvíli na bolest či smutek a zpříjemnit čas hospitalizace jim umožnila Klaunice Botička z Balónkova.  Rozesmála svým představením děti i jejich rodiče.

S Klauny z Balónkova spolupracujeme už mnoho let, do naší nemocnice přijíždí několikrát ročně. Klaunům i klaunkám patří naše velké poděkování, jelikož má smysl dělat radost dětem, obzvláště když jsou mimo domov v cizím prostředí a trápí je nemoc či jsou po úrazu," uvedl MUDr. Ladislav Václavec, MBA, ředitel SZZ Krnov.

Klauni jsou členy spolku Trdla, divadelní společnosti absolutních neherců, a do nemocnic jezdí zdarma.„Pro děti bývá hospitalizace psychicky náročná. V létě jsou zde navíc také děti, které do našeho regionu přijely užít si prázdniny, jsou traumatizované po úrazech či dopravních nehodách a často daleko od domova, což jejich smutek a nepohodu zhoršuje. Přítomnost Klaunů z Balónkova je proto velká pomoc, jejich představení se líbí nejenom dětem, ale i dospělým, kteří je doprovázejí,“ dodal Mgr. Josef Lhoťan, MBAce z dětského oddělení krnovské nemocnice.

Veselé vystoupení potěšilo i pětiletého Dominika z Krnova, který je v nemocnici po drobném chirurgickém zákroku. Na památku mu zůstal vrtulník, myška, pejsek i včelka z pestrobarevných balónků. „Vystoupení se mi moc líbilo. Nejlepší bylo to kouzlení,“ prozradil klučina s úsměvem od ucha k uchu.

Úterý dopoledne své umění předvedla Adéla Valůšková, která si říká Klaunice Botička. „Představení jsou pokaždé jiná, menší děti potěší třeba zvířátko z balónku. Vyrábím pejsky, kočičky, teď v létě také včelky, palmy nebo i chobotnice. Starší děti se zabaví u hádanek nebo kouzelnických triků, proto mám s sebou kouzelný kufr. Cestujeme za dětmi tam, kde je nás potřeba. Největší odměnou je, když z nemocničního pokoje odcházím a vyprovází mě úsměv na tváři malých pacientů“ uzavřela Klaunice Botička.    

Všechny aktuality
Hlasuj v anketě
nejlepší nemocnice
roku 2024