Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Dvě zdravotní sestry SZZ Krnov jsou ve finále ankety Moravskoslezská sestra

Dvě zdravotní sestry SZZ Krnov jsou ve finále ankety Moravskoslezská sestra

Osmý ročník ankety Moravskoslezská sestra jde do finále. Do boje o hlasy nejen odborné poroty, ale také veřejnosti, postoupily i dvě zdravotní sestřičky Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov. Až do 30. září může široká veřejnost hlasovat na stránkách https://sestra.msk.cz/, a určit, která sestřička se stane nejsympatičtější Sestrou veřejnosti 2023.

O vítězství v prestižní anketě se v letošním ročníku ucházejí porodní asistentka Hana Kotučová a Olga Kurečková, vrchní sestra oddělení DIOP (Dlouhodobé Intenzivní Ošetřovatelské Péče).  „Povolání zdravotní sestry je často opomíjené, přitom ale nesmírně náročné, a to jak fyzicky, tak psychicky. Obě nominované sestřičky jsou profesionálky v každém ohledu své práce. Empatické a vstřícné k pacientům, oblíbené v kolektivu a pro lékaře nepostradatelné. Budu oběma kandidátkám držet palce a věřím, že za svou obětavost a péči získají uznání i v této anketě,“ uvedl ředitel SZZ Krnov MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Porodní asistentka

Obě nominované sestřičky pracují ve zdravotnictví neuvěřitelných 38 let. Hana Kotučová o své pracovní dráze měla jasno již jako studentka gymnázia. Už tehdy pomáhala v porodnici jako pomocnice. Po studiích si vyzkoušela různá pracovní zařazení – rizikové těhotenství, šestinedělí, porodní sál, operační sál, nebo ambulanci. „Bohaté zkušenosti získala také při opakovaných pracovních pobytech v Riyadh Military Hospital v Saudské Arábii, kde působila jako vrchní sestra na porodních sálech. Její odborné znalosti využili také scénáristé seriálu První republika. Své znalosti nyní dál předává začínajícím porodním asistentkám, pro které je přísnou, ale citlivou a oblíbenou rádkyní,“ řekla Šárka Tavandzi, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči. 

Palitativní a hospicová péče

Olga Kurečková v krnovské nemocnici pracuje od roku 1989. Začínala na interním oddělení, později stála u zrodu dvou samostatných oddělení SZZ Krnov, a to urgentního příjmu a oddělení DIOP, kde nyní pracuje jako vrchní sestra. DIOP získalo ocenění za koncept bazální stimulace pacientů a usiluje o udělení Supervize. „Práce na oddělení paliativní a hospicové péče patří k těm nejnáročnějším. Sestra musí nejen perfektně pečovat o pacienta ve velmi vážném zdravotním stavu, ale také být oporou pro pacientovy blízké. Olga Kurečková tento nelehký úděl zvládá s přehledem a neutuchajícím úsměvem na tváři. Neustále přichází s novými nápady, jak pacientům pomoci, zasloužila se například o pořízení a zprovoznění přístroje, pomocí kterého může pacient sdělit své myšlenky a potřeby převodem očních pohybů na text,“ dodala Šárka Tavandzi.

Hlasovat je možné do 30. září 2023 na webu https://sestra.msk.cz/, poslat lze až 5 hlasů denně. Vítězky si svá ocenění převezmou 19. října 2023 na slavnostním galavečeru v aule Vysoké školy báňské.

 

Všechny aktuality
Hlasuj v anketě
nejlepší nemocnice
roku 2024