Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Dobrovolníci vyrobili dárečky k Mezinárodnímu dni sester

Dobrovolníci vyrobili dárečky k Mezinárodnímu dni sester

Mezinárodní den zdravotních sester připadá na 12. května. Pro Dobrovolnické centrum Slezské diakonie v Krnově to byla příležitost poděkovat sestřičkám za jejich náročnou práci, která vyžaduje vysokou kvalifikaci, zodpovědnost, obětavost i empatii.

„Chtěli jsme drobným dárečkem připomenout zdravotníkům, jak moc si jejich profese vážíme. Dobrovolníci vyrobili a krásně zabalili mýdla, které jsme předali sestřičkám jako poděkování za jejich náročnou práci. Rovněž je to poděkování za vstřícnost, s jakou krnovská nemocnice přistupuje k aktivitám našeho dobrovolnického centra,“ uvedla Veronika Žídková z Dobrovolnického centra Slezské diakonie, které působí v Krnově od roku 2011.

„S krnovskou nemocnicí spolupracujeme už řadu let. Začínali jsme na interně a neurologii, pak ve Městě Albrechticích na lůžkách sociální péče. Od loňského roku spolupracujeme také s dětským oddělením. Zahájili jsme spolupráci loni společným malováním dětských pacientů s našimi dobrovolníky na sklo spojovacího koridoru. Vytvořili jsme společně krásné obrázky, aby to tady děti i zdravotníci v krnovské nemocnici měli veselé,“ bilancuje Veronika Žídková spolupráci s krnovskou nemocnicí.

Někteří dobrovolníci se zapojují do jednorázových akcí, které jsou naplánované například v období vánočních svátků. Mnozí dobrovolníci ale navštěvují nemocnici pravidelně. Přichází potěšit hospitalizované pacienty. „Aby dobrovolníci pacientům zpříjemnili pobyt v nemocnici, povídají si s nimi, předčítají jim knížky nebo si zahrají nějakou stojní hru. V nemocnici ve Městě Albrechticích jsme realizovali také Kavárničku U Jarušky, kde jsme posezení u kávičky a u čaje spojili se zajímavou přednáškou. V nejbližší době plánujeme tvoření na dětském oddělení krnovské nemocnice a pro pacienty na sociálních lůžkách ve Městě Albrechticích chystáme besedu na téma jaro a mláďata. Skupinové akce vytváří prostor, kde se pacienti mohou setkávat,“ doplnila Veronika Žídková, která si váží otevřenosti nemocnice vůči veřejnosti a dobrovolnickým iniciativám. 

„Dobrovolníků je pořád málo, a pacientů, kterým bychom mohli zpříjemnit den, je pořád hodně. Pokud vás zajímá jak funguje dobrovolnictví nebo uvažujete o možnosti se zapojit do našich akcí, potřebné informace najdete na webu nebo facebooku Slezské diakonie,“ uzavřela   Veronika Žídková.

Všechny aktuality
Hlasuj v anketě
nejlepší nemocnice
roku 2024