Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Krnovská nemocnice zahájí očkování proti COVID-19

Krnovská nemocnice zahájí očkování proti COVID-19

 Krnovská nemocnice nabízí od středy 11. října možnost očkování proti onemocnění covid-19. Zájemci o očkování se nemusí předem objednávat, v infekční ambulanci SZZ Krnov bude pro ně vyhrazen pravidelný termín – vždy ve středu v čase 7:30–9:00.

Očkování provádíme nejnovější vakcínou COMIRNATY OMICRON XBB 1.5, určenou pro pacienty od 12 let. Většině zájemců postačí jedna dávka vakcíny, která zajistí dostatečnou hladinu protilátek po dobu jednoho roku. U seniorů nad 80 let a klientů pobytových sociálních služeb ale může dojít ke slabší imunitní odpovědi na očkovací látku, proto doporučujeme, aby absolvovali očkování ve dvou fázích – na podzim a na jaře, tedy vždy před předpokládanou větší vlnou nemocnosti,“ uvedla MUDr. Marie Žaloudíková, náměstkyně pro léčebnou péči.

Očkování proti nemoci covid-19 nemusí odkládat ani ti, kteří zvažují podzimní očkování proti chřipce. „Obě očkování současně se nevylučují, naopak aplikace v jeden den může být výhodná z hlediska organizace. Jediným kritériem je, že každá vakcína musí být aplikována do jiného ramene,“ dodala MUDr. Marie Žaloudíková.

 

FOTO – Infekční ambulance SZZ Krnov se nachází v budově I. Očkovací centrum nabízí komplexní poradenství a aplikaci vakcín dobrovolných očkování. Zájemci o vakcínu COMIRNATY OMICRON XBB 1.5 mohou do infekční ambulance přijít bez předchozího objednání každou středu v čase 7:30–9:00. 

 

Všechny aktuality
Hlasuj v anketě
nejlepší nemocnice
roku 2024