Informace pro pacienty

Oddělení je rozděleno na lůžkovou a ambulantní část

Lůžková část - oddělení poskytuje léčebnou péči pacientům s onemocněním a úrazy pohybového aparátu na 25 lůžkách. 7 pokojů je standardních, 3 pokoje jsou nadstandardní. Nosným programem oddělení jsou operace umělých kloubních náhrad velkých končetinových kloubů (kyčlí a kolen) , arthroskopické operace a traumatologie muskuloskeletálního aparátu.

V implantaci totální kloubní náhrady jsme jako jedni z prvních v ČR rozvinuli metodu Hip resurfacing - náhrada kloubního povrchu. Náhradu kolenního kloubu provádíme v indikovaných případech za asistence počítačové navigace – Orthopilot.

Miniinvazivní  arthroskopické operace, zvláště kolenních a ramenních kloubů, mají u nás již dlouholetou tradici. Za arthroskopické asistence provádíme sutury menisků, ošetření defektů chrupavek metodou návrtů a tzv. mozaikové plastiky, náhrady vnitřních zkřížených vazů kolenního kloubu pomocí vazivového štěpu z hamstringů, stabilizační operace ramena s ošetřením vnitřních měkkých tkání.

V indikovaných případech provádíme ošetření traumat svalového a kosterního systému, jmenovitě zajištěné nitrodřeňové hřebování velkých končetinových kostí, osteosyntézy intraartikulárních zlomenin, operace fraktur v oblasti krčku stehenní kosti a ošetření traumat svalových a šlachových.

Návštěvní hodiny: Po - Pá od 15:00 - 16:00, So, Ne, Sv od 13:00 - 16:00

Nadstandardní pokoje od 8:00 - 20:00

pokoj ortopedie

Jednotka intenzivní péče na CHIR JIP - slouží pro pacienty po velkých operačních výkonech a je jim poskytována individuální lékařská a sesterská péče po celých 24 hodin. Je nadstandardně vybavena nejmodernější přístrojovou technikou a pomůckami. Délka pobytu na JIP je individuální 1 až 2 dny, dle stavu pacienta a provedeného výkonu.

Ambulantní část oddělení se nachází v budově centrálního příjmu vedle vrátnice nemocnice na 1. podlaží, tel. 554 690 678. Před vyšetřením je potřeba se objednat v kartotéce na tel. 554 690 290. Její součásti je sonografická vyšetřovna. Dále využíváme sádrovnu a zákrokový ambulantní sál. V naší ambulanci zajišťujeme nejen standardní ortopedické vyšetření, ale taky traumatologickou poradnu a následnou konzervativní či operativní léčbou.

Ordinační doba: viz ordinační hodiny

Operatíva probíhá na moderním aseptickém operačním sále s laminárním prouděním vzduchu. Sál je vybaven pojízdným RTG zesilovačem s pamětí, artroskopickou věží, shaverem, koblací, vaperem a počátačovou navigací Orthopilot.

aseptický operační sál