Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Sára je prvním miminkem roku 2023 v okrese Bruntál

Sára je prvním miminkem roku 2023 v okrese Bruntál

Nejkrásnější začátek nového roku připravila svým rodičům Sára Belejová z Krnova. V porodnici Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov přišla na svět v 5:02. Rodiče i lékaři tak v ranních hodinách přivítali první miminko Krnova i celého okresu Bruntál.

 „Maminku jsme v porodnici přijali krátce po půlnoci, porod probíhal bez komplikací a přirozenou cestou, Sára při narození měřila 48 centimetrů a vážila 3230 gramů,“ uvedl primář gynekologicko-porodnického oddělení SZZ Krnov MUDr. Jozef Pitoňák, Ph.D., MBA.

Rodiče malé Sáry s tak rychlým příchodem své dcery na svět nepočítali a večer ještě v klidu slavili poslední den končícího roku. „Termín jsme měli stanovený na prvního ledna, ale vůbec jsme tomu nevěřili, je to pro nás velké překvapení. Ještě těsně před půlnocí jsme si s přítelem dělali legraci, že nám zbývá posledních několik minut. Porod byl neskutečně silný zážitek. Jsem vděčná svému partnerovi, že byl po celou dobu se mnou a byl mi oporou. Chtěla bych poděkovat také paní doktorce a sestřičce, protože díky nim byl porod poklidný a harmonický,“ popsala své první pocity šťastná maminka Veronika Janáková.

Vedení Sdruženého zdravotnického zařízení Krnov malé Sáře i její rodině přeje do života hodně zdraví, šťastných chvil a úspěchů.

Všechny aktuality