Krnovská nemocnice
Sdružené zdravotnické zařízení Krnov, příspěvková organizace Příspěvková organizace Moravskoslzeského kraje

Pokračování kurzu Péče o novorozence v prvních dnech života

Pokračování kurzu Péče o novorozence v prvních dnech života

Dětské oddělení krnovské nemocnice zve nastávající maminky i tatínky na přednášku Péče o novorozence v prvních dnech života. Na úspěšné první setkání navazuje další kurz, rozšířený o nová témata. Nový kurz pod vedením MUDr. Michaely Floderové se uskuteční 27. 4. 2023 od 13:00 hodin.

Informací o těhotenství a porodu se většinou rodiče dozví hodně, ale mnoho z nich tápe, co je čeká první minuty nebo dny po příchodu miminka na svět. Každé setkání bude trochu odlišné, abychom zodpověděli všechny otázky, které nastávající rodiče trápí. V dubnu se k přednášejícím přidá například také vedoucí fyzioterapeutka krnovské nemocnice, která se bude věnovat cvičení v těhotenství i po porodu a dalším tématům,“ uvedl Mgr. Josef Lhoťan, MBAce z dětského oddělení krnovské nemocnice.

Při prvním setkání se v budově dětského oddělení SZZ Krnov sešlo osm maminek, které se chtěly seznámit s tím, co je čeká v prvních dnech po porodu. „V dnešní informačně předimenzované době jsem se měsíc před termínem porodu dostala do stavu, kdy jsem měla pocit, že jsem toho na téma porod přečetla/poslechla poměrně dost, ale stejně nic nevím. Proto velké díky za stručné, jasné a srozumitelné vysvětlení toho, co mě a miminko čeká po porodu. Současně musím vyzdvihnout fakt, že se setkání dobrovolně zúčastnili i další členové nemocničního personálu, kteří prezentujícím sekundovali, což ve mě zanechalo pocit zájmu a péče o pacienta ze strany personálu celé nemocnice,“ popsala své pocity nastávající maminka Soňa Křepelová.

Setkání se opět uskuteční ve 3. patře budovy C (dětské oddělení), zájemce prosíme o registraci na e-mailu straskrabova.petra@szzkrnov.cz.

 

Všechny aktuality