Vyšetření kožních znamének, měření krevního tlaku, měření hladiny cukru v krvi, nebo trénink paměti. To a ještě více čeká na zájemce, kteří navštíví Den zdraví. Oblíbená tradiční akce krnovské nemocnice se koná ve čtvrtek 26. května od 9:00 do 16:00.

Den zdraví pořádaný ve spolupráci se Střední pedagogickou školou a Střední zdravotnickou školou v Krnově má za cíl seznámit veřejnost s tím, jak preventivě pečovat o své zdraví. „K lékaři se lidé často odhodlají, až když mají potíže, které je omezují v běžném životě. Přitom by někdy stačilo věnovat více pozornosti prevenci, která by na zdravotní problém upozornila mnohem dříve, a tím zkrátila a zjednodušila i dobu léčby. Z toho důvodu pořádáme Den zdraví,“ uvedl ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Na Dni zdraví si zajímavé informace najdou návštěvníci všech věkových kategorií. Pro nejmenší je připraven zábavný edukační program, který je seznámí se základy zdravého životního stylu. Všichni účastníci akce pak mohou podstoupit orientační vyšetření krevní skupiny, nebo si vyzkoušet, zda umí poskytnout první pomoc. Chybět nebude ani velmi oblíbené a žádané testování podezřelých znamének na kůži.  V rámci dne zahájí svou činnosti nová Nutriční poradna krnovské nemocnice. Její pracovnice návštěvníkům poradí s problematikou obezity a nabídnou i ochutnávku zdravých jídel.

Den zdraví – Tradiční Den zdraví se uskuteční již tento čtvrtek v krnovské nemocnici.

A4 SZZ KRNOV den zdravi 20224