Čtyři tisíce sazenic buků a dubů vysadili v sobotu 23. dubna 2022 poblíž nádrže Pocheň zaměstnanci a přátelé krnovské nemocnice.

 

„Je to pár let zpátky, co jsme s partou kolegů a kamarádů již jeden les vysadili. V aktivitě jsme chtěli pokračovat, ale covid nám v tom zabránil. Jelikož letos naše nemocnice oslaví
110 let provozu, rozhodli jsme se navázat na úspěšnou akci a vysadit Les Krnovské nemocnice,“
uvedl ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA.

Krumpáčů, motyk a sazenic se chopili lékaři, zdravotní sestry, sanitáři i administrativní pracovníci, z nichž mnozí s sebou přivedli také své příbuzné nebo kamarády. „Vysadit les je perfektní nápad, zvlášť když všichni víme, jak lesy okolo Krnova zničil kůrovec i tornádo. Osobně jsem přišel rád, jelikož na Pocheň jezdím rybařit,“ nechal se slyšet primář očního centra MUDr. Miroslav Došlík.

Zdravotní sestra Alena Kubálková přijela až z Jindřichova ve Slezsku. „V nemocnici se potkáme na chodbě, případně v jídelně. Tady byl čas si neformálně popovídat, zasmát se a udělat něco pro přírodu. Těší mne, že nemocnice tuto akci uspořádala,“ sdělila sestřička.

Mezi zaměstnanci byli vidět i lékaři – uprchlíci z Ukrajiny. „Tím, že zatím nesloužíme, máme volné víkendy. A hlavním úkolem pro nás je dobře se naučit česky, abychom zvládli potřebné zkoušky a mohli mluvit s pacienty. Proto jsme přisedli do auta ke kolegům a přijeli. Poznali jsme spoustu nových lidí, popovídali si a udělali užitečnou věc,“ řekla lékařka z gynekologického oddělení Nasťa Starenko.

Pro všechny přítomné bylo zajištěno občerstvení včetně pitného režimu, který poskytla společnost Kofola. „Děkuji všem kolegyním a kolegům i známým a podporovatelům nemocnice, kteří na sázení stromků dorazili. Zvláštní poděkování patří Lesům ČR za vyznačení plochy, sazenice, zapůjčení nástrojů a odborný dohled při sázení. Věřím, že se akce stane tradicí, jelikož je třeba myslet na to, abychom budoucím generacím zachovali krásnou a zdravou přírodu,“ dodal ředitel nemocnice Ladislav Václavec.

FOTO les 9FOTO les 9FOTO les 9FOTO les 9FOTO les 9FOTO les 9

Zaměstnanci a přátelé krnovské nemocnice vysadili 4 000 sazenic stromků v Brumovicích-Pochni. Foto Jiří Krušina