Důležité informace pro testování oběma metodami.

1)      NA TEST PRŮKAZU SARS-CoV-2 (Covid-19) metodou PCR

2)      NA TEST PRŮKAZU SARS-CoV-2 (Covid-19) Antigenním testem

Testy probíhají na řádně vyznačeném „Odběrovém místě“, které se nachází při vstupu hlavní branou do areálu nemocnice, naproti vrátnice. Provozní doba se řídí kalendářním rozpisem zadaným v objednávkovém portále „RESERVATIC“, počty odběrů jsou omezené kapacitou odběrového místa.

Před vjezdem do areálu nemocnice je na veřejném parkovišti vyčleněno několik bezplatných parkovacích míst pro zájemce o testování. Osoby s handicapem, přijíždějící k odběrům vlastním vozem, jsou navigovány strážní službou nemocnice až  do místa odběrového stanu.

Pro samoplátce (pendlery, firmy, sportovce, turisty) je přesně vyhrazena doba odběrů. Vždy je nutné se předem telefonicky objednat v pracovní dny 8:00 - 12:00 hod.

na čísle: 703 450 217

Odběr SO, NE, SV hradíte přímo na odběrovém místě pouze bezhotovostně (platební kartou). V pracovní dny odběr hradíte v pokladně /z druhé strany odběrového místa u modrého stanu/ - pouze platební kartou.

Potvrzení o výsledku testování pro vás bude připraveno k vyzvednutí na odběrovém místě následující den.

PCR TEST provádíme na doporučení praktického lékaře nebo hygienika, který vám vystaví elektronickou žádanku. Po vystavení žádanky si objednejte termín odběru a čas odběru v systému RESERVATIC - PCR.

  • Před testováním je nutné objednání v systému  REZERVATIC PCR - ZDE.
  • Bez objednání v systému nebude test proveden!!!
  • K odběru se dostavte s kartičkou pojištěnce a občanským průkazem.

 

Zájemci o ANTIGENNÍ TEST se musí zaregistrovat prostřednictvím portálu RESERVATICANTIGEN. Odkaz na tento portál naleznete na hlavní stránce nemocnice www.szzkrnov.cz. Program vám vygeneruje volný termín. Poté si vyberete datum i čas testu a na zvolený termín se dostavíte do nemocnice – „Odběrového místa“. Výsledek testu je znám do 15 minut od jeho provedení a bude vám sdělen na místě. Dle požadavku vám bude vystaven certifikát s výsledkem testu.

Provedení Antigenního testu je bezplatné. Opakování testu je možné nedříve po uplynutí 3 dnů.

Pokud jste v posledních 90 dnech měli pozitivní PCR test na Covid, nemáte nárok na antigenní test zdarma, respektive hrazený ze zdravotního pojištění. Jestliže antigenní test požadujete nebo potřebujete, musíte jej uhradit. Cena testu - 350 Kč.

  • Před testováním je nutné objednání v systému  REZERVATIC - ZDE.
  • Bez objednání v systému nebude test proveden!
  • K odběru se dostavte s kartičkou pojištěncea občanským průkazem.

PROVOZNÍ DOBA ODBĚROVÉHO MÍSTA:

V pracovní dny:  Samoplátci        7:00 – 8:00 hod.

                             PCR  odběry     8:00 – 11:30 hod.

                             AG testy            12:00 – 17:00 hod.

 

V  So, Ne, Sv:     Samoplátci        7:00 – 8:00 hod.

                            PCR  odběry     8:00 – 11:30 hod.

                            AG testy           11:30 – 15:30 hod.

Prosím, respektujte Vámi zvolený den a čas odběru, abyste předešli zbytečnému čekání.

Do odběrového místa vstupujte s respirátorem nebo rouškou.

Při vstupu do odběrového místa je umístěn bezdotykový dávkovač dezinfekce, máte možnost provést hygienickou desinfekci rukou.

K odběrům postupujte vyznačeným směrem šipkami a dodržujte vyznačené povinné rozestupy, tak aby provoz odběrů byl plynulý, jednosměrný a hygienicky bezpečný.