Krnovská nemocnice nabízí budoucím maminkám předporodní kurzy

TISKOVÁ ZPRÁVA, 5. dubna 2018

Nové předporodní kurzy dnes začalo budoucím maminkám nabízet Sdružené zdravotnické zařízení Krnov. Cílem těchto kurzů je co nejlépe připravit nastávající maminky na příchod jejich potomka. Kurzy se uskuteční ve třech termínech: od 5. dubna do 3. května, od 10. května do 7. června a od 28. června do 26. července.

„Kurz je určený nasávajícím maminkám od 25. týdne těhotenství. Samotný kurz se skládá z pěti zhruba dvouhodinových lekcí, které na sebe navazují. Cena kurzu je 250 korun. Lze vynechat poslední lekci. Tedy lekci o porodu do vody, pak je cena 200 korun,“ říká vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Lenka Petřeková.

V první lekci předporodního kurzu se budoucí maminky dozví vše o těhotenství, hormonálních změnách, vývoji plodu, o komunikaci mezi matkou
a plodem, o výživě těhotné ženy nebo o komplikacích v těhotenství. Také se dozví, jak zvládnout první dobu porodní. Závěrem první lekce je plánována ukázka úlevových poloh a nácvik relaxace na žíněnce.

Během druhé lekce se maminky poučí o I. až IV. době porodní. Čeká je nácvik dýchání a relaxace na žíněnce nebo ukázka úlevových poloh. Součástí této lekce jsou informace o porodu císařským řezem, porodu v epidurální analgezii, či porodu do vody.

Součástí třetí lekce je film o porodu, ke kterému probíhá  komentář, včetně úlohy otce u porodu. Následuje  prohlídka porodnice, novorozeneckého úseku, porodního oddělení, podle možnosti i pokojů s nadstandardním vybavením a porodního sálu. „Na tuto lekci doporučuji vzít  s sebou partnera nebo osobu, která jde s rodičkou k porodu,“ uvádí Petřeková

Ve čtvrté lekci lze vidět film o kojení a o péči o novorozence, pak následuje komentář k filmu, poučení o péči o prsa při kojení, nácvik různých poloh při kojení, výklad o šestinedělí.  Na konci lekce si lze opět zopakovat nácvik relaxace.

Pátá lekce je o porodu do vody, zahrnuje film o porodu do vody a končí komentářem k filmu a poučením, jak se rodí do vody v krnovské porodnici.

Sraz účastníků předporodních kurzů je dnes a dále 10. května a 28. června v gynekologické ambulanci krnovské nemocnice ve 14:45 hodin.Zájemci
o předporodní kurzy se mohou telefonicky objednat na telefonním čísle 554 690 448 v době od  13:30 do 14:30.

ZPRACOVALA: Eva Kijonková, mediální zástupce, mobil:  721 857 097

 

 
--
Švýcarské fondyCertifikované pracoviště bazální stimulaceMinisterstvo zdrvotnictví
--