Krnovská nemocnice je třetí nejoblíbenější v kraji mezi hospitalizovanými pacienty

KRNOV 26. 11. 2015 – Sdružené zdravotnické zařízení Krnov je třetí nejlepší nemocnicí v Moravskoslezském kraji z pohledu hospitalizovaných pacientů. Vyplývá to z výsledků celostátní soutěže Nemocnice ČR 2015, kterou už desátým rokem pořádá nezisková organizace HealthCare Institut. V krátké době je to pro krnovskou nemocnici další významné ocenění, což jasně vypovídá o vysoké kvalitě poskytované péče.

V pořadí už 10. ročník celostátní soutěže „Nemocnice ČR 2015“ byl zahájen letos na jaře. Pacienti hlasovali od února do srpna formou elektronických i tištěných dotazníků. K hlavním kritériím patřila péče lékařů a sester, ochota a přístup personálu k pacientům a v neposlední řadě kvalita stravy a čistota na odděleních.

 

HealthCare Institute je nezisková organizace, která napomáhá postupně zvyšovat kvalitu poskytované péče o pacienty v nemocnicích. Projekt Nemocnice ČR, jehož je zakladatelem, je postaven na celostátním sledování spokojenosti a bezpečnosti pacientů nemocnic a také na sledování spokojenosti a bezpečnosti zaměstnanců nemocnic. Hodnotí se přitom finanční zdraví, spokojenost hospitalizovaných pacientů, spokojenost ambulantních pacientů a spokojenost zaměstnanců. Průzkum se letos prováděl ve 156 nemocnicích s akutními lůžky.

 

„Toto ocenění patří všem zaměstnancům nemocnice. Jsem rád, že se nám podařilo vytvořit tým pracovníků, který se stará o pacienty na té nejvyšší úrovni,“ oceňuje práci zaměstnanců ředitel nemocnice MUDr. Ladislav Václavec, MBA a dodává: „Zároveň vidím u zaměstnanců chuť se zlepšovat a posouvat nemocnici kupředu, což je velkým příslibem do budoucna.“ 

 

Krnovská nemocnice ročně hospitalizuje téměř 17500 pacientů s průměrnou dobou hospitalizace 7,44 dne. Oddělení s nejkratší dobou hospitalizace jsou chirurgie, ortopedie, urologie a gynekologicko-porodnické. Naopak delší doba hospitalizace je u pacientů na odděleních ošetřovatelské péče, v léčebně dlouhodobě nemocných a DIOP.

 

Daniel Svoboda

Mediální zástupce SZZK

 

 
--
Švýcarské fondyCertifikované pracoviště bazální stimulaceMinisterstvo zdrvotnictví
--